Nastavit web
jako výchozí

Přidat stránky
do oblíbených


ABRA Gx
Finanční analýza
2. FC Motáček
ABRA Gx

 

Obrázek

Masáž je velmi stará forma terapie, která vedle formy uvolnění napětí ve svalech má ještě mnoho dalších a pozitivních fyziologických účinků. Účinná masáž povzbuzuje cirkulaci tělesných tekutin v celém těle a zlepšuje přísun živin k masírovaným oblastem.


Masážní křeslo - pohodlná a účinná masáž

 

Masáž regenerační a sportovní může podstoupit každý bez lékařského doporučení. Klasická povrchová masáž má především uvolnit a prokrvit namáhané svalové partie, uvolnit páteř a meziobratlové ploténky. Pro masáž zad, šíje, hrudní či bederní páteře a dolních končetin je výborným pomocníkem právě masážní křeslo, které Vám pomůže kdykoli potřebujete, ať doma či v kanceláři. Není třeba se objednávat k masérovi a prodlužovat čekáním čas, když Vás např. trápí záda.


Jak by měla správná masáž probíhat?

Při klasické masáži by měl být dodržen základní postup. Nejdříve polohovat masážní křeslo do polohy vleže. Samotná masáž může začínat roztíráním, při němž se svaly zahřejí a páteř uvolní, následuje hnětení, jež připomíná práci s těstem. Poté přichází na řadu tepání s razantnějšími údery, které svaly uvolní. Tyto formy masáže zvládají právě masážní křesla, např. SANYO s diagnostikou zatuhlosti svalů.


Sportovní či regenerační masáž

Sportovní masáž je rychlejší než regenerační masáž. Předchází sportovnímu výkonu, má obvykle povzbuzující účinek, ale může se provádět také v průběhu sportovního výkonu či po něm.


Kdy masáž není doporučována a je lepší ji odložit?

Masáž je kontraindikována při horečce, při užívání antibiotik, při kožním onemocnění, po vyčerpávající fyzické práci či po jídle. Lidé, kteří mají křečové žíly, by neměli podstoupit masáž nohou.

Rolling Válečková masáž

zmírní bolesti, psychicky uklidní a pozitivně ovlivňuje vegetativní nervový systém, zpomaluje srdeční frekvenci a pomáhá hlouběji dýchat

Tapping Poklepová masáž

silnější a rychlejší masáž, která spočívá ve zvýšení svalového napětí, zesílení průtoku krve a masivního zvýšení látkové výměny

Kneading Roztírací masáž

komplexní léčba od svalů, šlach svalových úponů, pouzder, kůže až po podkožní vazivo. Povzbuzuje průchod krve a mízy, pomáhá při odstraňování napětí. Stabilizuje nervový systém, působí na reflexní zóny a stabilizuje jejich funkce

... a navíc Perkusní masáž

která uvolňuje páteř třírozměrným pohybem, při kterém dochází k dokonalému uvolnění páteře (ploténky, vazy, svalové úpony a nervová centra)

Vibrační masáž

povzbuzuje krevní oběh a je umístěna v podpěrce nohou